BIBLIOTEKA ZESPOŁU SZKÓŁ W DOBRYM MIEŚCIE

Dyskusyjny Klub Książki

Nienawiść - Jennifer Brown

2017-01-25 11:53:21, komentarzy: 0

 

   "Wyobraź sobie, że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójca jest człowiek którego kochasz."

Książka ta pokazuję nam jak tak naprawdę zachowuje się człowiek po stracie ukochanej osoby. Nick i Valerie stworzyli listę ludzi, których obydwoje nienawidzili. Nick zaczął strzelanie w szkolnej stołówce lecz Valerie przerwała strzelaninę narażając własne życie.Uratowała dziewczynę właśnie z tej listy, dziewczynę, która potem była jej najlepszą przyjaciółką.  Po tej całej sytuacji, która wydarzyła się w szkolnej stołówce Valerie musi wrócić do szkoły i stawić czoło pozostałym kolegom i koleżankom.

  Czytając tę książkę na początku myślałam, że Valerie będzie wredna, ale okazała się być bardzo miłą dziewczyną.

W książce niektórzy oceniali ją jako zabójczynię nie znając nawet jej historii. Moim zdaniem bardzo dobrze, że wróciła do szkoły i że dała radę stawić czoło osądom pozostałych uczniów i nauczycieli.

   Ludzie nie powinni oceniać innych po tym jak się zachowują albo po tym jak się ubierają. Najpierw powinni ich dobrze poznać, a później dopiero oceniać, a przede wszystkim powinni nauczyć się słuchać innych.

    Daria Jackowska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii